Hoewel de werkloosheid nog steeds erg hoog is, zijn er steeds meer scenario’s dat er over niet al te lange termijn een tekort aan werkenden dreigt. In het verlengde hiervan, gaat ook het huidige pensioenstelsel op de helling. Vakbeweging, werkgevers en kabinet slaan waarschijnlijk deze maand spijkers met koppen.
Tot voor kort konden we rekenen op een pensioen, dat redelijk gegarandeerd was; dat wordt allemaal anders. Ook de AOW-leeftijd gaat omhoog en er komen meer maatregelen, die mensen moeten prikkelen langer door te werken. Het wordt misschien even wennen en er zullen enkele knopjes omgedraaid moeten worden, maar er is geen andere keuze.
Vooral de pensioenen zijn voor de meeste mensen abracadabra; de website die een overzicht geeft van de opgebouwde pensioenen is een van de maatregelen om iedereen er meer bij te betrekken.
Nu al is de gemiddelde leeftijd van werknemers binnen veel branches al meer dan vijftig jaar. Ook uitzendbureaus krijgen het steeds drukker om oudere mensen in staat te stellen actief te blijven.
Maurice Wilbrink, redacteur van de Geassocieerde Pers Diensten (GPD), die ook bijdragen levert aan Dagblad van het Noorden, heeft nu een pensioenwebsite opgezet; belangstellenden kunnen op deze site de laatste ontwikkelingen aan het pensioenfront volgen. Ook geeft ze veel informatie over langer doorwerken en de financiering van de oude dag. Hou deze site dus in de gaten.
♥Midden in de compacte massa kan men niet omvallen. Het is daarom de ideale plaats voor mensen die niet op eigen benen kunnen staan. (Antoon Vloemans, Vlaams schrijver en filosoof, 1898-1982) Bron: citaten.net